Понеділок, 29.05.2023, 08:12
Вітаю Вас Гость | RSS
 
Мистецтво в школі
Головна | | Реєстрація | Вхід
Меню сайту

Наше опитування
моя країна
Всього відповідей: 888


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2010 » Березень » 4 » МОН за європейську модель української школи
23:13
МОН за європейську модель української школи
Наслідки повернення до 10-річної школи:
Дванадцятирічний термін навчання зберіг здоров'я дітей, унормував навчальне навантаження, дозволив запровадити п'ятиденний навчальний тиждень, а десятирічка передбачатиме повернення до шестиденного навчання, що загрожує здоров'ю школярів.
Понад 100 тисяч вчителів автоматично стануть безробітними;
Міжнародна спільнота не визнаватиме атестатів про середню та дипломів про вищу освіту, оскільки це є порушенням рекомендацій ЮНЕСКО про мінімальний 12-річний термін здобуття середньої освіти;
Витрачено 1,5 млрд грн. на підручники. Для їх заміни необхідно ще більше коштів платників податків;
Буде скасовано профільне навчання у старшій школі. Учням буде украй складно вступити до вищих навчальних закладів.

ЗВЕРНЕННЯ
Колегії Міністерства освіти і науки України до Верховної Ради України
від 11 лютого 2010 року
Шановні народні депутати України!
До порядку денного пленарного засідання Верховної Ради України 23 лютого 2010 року внесено на розгляд проект Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо повернення до 10-річного терміну здобуття повної загальної середньої освіти (реєстраційний N 5252 від 21.10.2009 р.), внесеного народним депутатом України А. Гриценком.

Колегія Міністерства освіти і науки України, розглянувши зазначений проект Закону України, закликає народних депутатів України відхилити його як такий, що таїть у собі загрозу відкинути українську освіту на десятки років назад.

1. Повернення до моделі 10-річної школи, що існувала в СРСР у 80-х роках минулого століття, неминуче призвело б до відновлення шестиденного навчального тижня та загрозливого для здоров'я школярів перевантаження .

Дванадцятирічний термін навчання забезпечив збереження здоров'я дітей, унормувавши навчальне навантаження, запровадивши у школах п'ятиденний навчальний тиждень.

2. Особливе занепокоєння викликає норма законопроекту щодо повернення до трирічної початкової школи у той час, коли у країнах із ефективною системою освіти навчання у початковій школі триває 5-8 років:

Тривалість навчання у початковій школі (роки)
Країна Кількість років навчання у початковій школі

США 8

Канада 8

Австрія 7

Японія 6

Сингапур 6

Велика Британія 6

Франція 5

Україна 4


Чинна чотирирічна початкова школа забезпечила:
зменшення навчального навантаження учнів;
зменшення тривалості уроків (у 1 класі - 35 хв, у 2-4 класах - 40 хв);
введення двох-трьох уроків фізичної культури у кожному класі;
вивчення з першого-другого класу іноземних мов;
вивчення мов національних меншин.


3. Пропоноване у законопроекті підвищення до семи років вікового порогу вступу до школи відлучило б від навчання дітей шестирічного віку - віку найбільш сприятливого для початку навчання.

У більшості країн світу шкільне навчання розпочинається щонайпізніше з 6-ти, а то й з 4-5 років:
Україна
Початок обов'язкової дошкільної освіти (роки) -
Початок навчання у школі (роки) 6

США
Початок обов'язкової дошкільної освіти (роки) 4
Початок навчання у школі (роки) 6

Канада
4
6

Австрія
4
6

Японія
4
6

Сингапур
4
6

Велика Британія
5
6

Франція
4
6


Норма чинного закону є гнучкою: вона не примушує, а дозволяє батькам віддавати дітей до школи як у шість років, так і пізніше.

Окрім того, запропоноване законопроектом підвищення дошкільного віку дітей на тлі значного скорочення дитячих садків у попередні роки призведе до повторної руйнації дошкільної освіти, відновленої останнім часом.

4. Повернення до десятирічного терміну навчання унеможливило б перехід старшої школи на профільне навчання, погіршило б підготовку випускників до вступу до вищих навчальних закладів, орієнтацію їх на подальший вибір професії, надання професійної освіти, розширення життєвої і соціальної компетентності, самореалізацію особистості.

5. Модель дванадцятирічної школи відповідає загальноприйнятим у світі термінам здобуття середньої освіти та зумовлена входженням України у світовий освітній простір. Дванадцятирічна школа - економічно доцільна й ефективна форма зайнятості молоді 17-18 річного віку, яка в умовах конкуренції на ринку праці далеко не завжди може знайти роботу.

Тривалість навчання для здобуття середньої освіти
Фінляндія
14

Велика Британія
13

Франція
13

Італія
13

Польща
13

Румунія
13

Австралія
12

Австрія
12

Іспанія
12

Швеція
12

Болгарія
12

США
12

Латвія
12

Литва
12

Україна
12

Білорусь
11

Росія
11


6. Навчальний процес у 1-9 класах дванадцятирічної школи забезпечують понад 800 назв підручників з обов'язкових предметів. Вже надруковано понад 95 млн примірників, котрі обійшлися платникам податків майже у 1,5 млрд грн. Прийняття запропонованого законопроекту потребуватиме лише на заміну підручників для 1-9 класів ще більшої суми.

7. Повернення до 10-річної школи призведе до міжнародного невизнання атестатів про загальну середню та дипломів про вищу освіту у зв'язку з порушенням рекомендацій ЮНЕСКО про щонайменше 12-річний термін здобуття середньої освіти.
Це унеможливить навчання випускників українських шкіл у зарубіжних вищих навчальних закладах та означатиме порушення зобов'язань, взятих Україною у травні 2005 року при підписанні Болонської декларації.

8. Повернення до 10-річної школи автоматично зробить безробітними понад 100 тисяч вчителів. Внаслідок демографічної кризи вже сьогодні багато з них і так працюють на неповному навантаженні.

З огляду на це, Колегія Міністерства освіти і науки України не підтримує проекту закону України про внесення змін до деяких законів України щодо повернення 10-річного терміну здобуття повної загальної середньої освіти та закликає народних депутатів України не допустити руйнування української освіти.
Прийнято колегією Міністерства освіти і науки України одноголосно.

Переглядів: 998 | Додав: viza-ok | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук

.
Форма входу

Видавництво «Шкільний світ»


.
Календар
«  Березень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Архів записів

Друзі сайту

Пошук


Copyright MyCorp © 2023

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz