Середа, 01.05.2024, 19:33
Вітаю Вас Гость | RSS
 
Мистецтво в школі
Головна | Каталог файлів | Реєстрація | Вхід
Меню сайту

Категорії розділу
пояснювальна записка [0]
лекції [2]
практичні завдання [0]
тести [1]
запитання - відповідь [0]

Наше опитування
оцінка сайту

Всього відповідей: 130


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Файли » Дистанційний курс Художня культура України » лекції

Музична культура 19 ст
17.04.2012, 20:19

"Наша дума, наша пісня не вмре не загине...От де люди наша слава, Слава України!" (Т.Шевченко)

1. Лірична пісня

2. Остап Вересай

3. Михайло Вербицький

4.Степан Гулак Артемовський

5.Микола Лисенко

Українські народні ліричні пісні супроводжують людину протягом всього життя. Будь-яка життєва подія має своє відображення в мелодії. Що може краще допомогти змалювати переживання чи щиру радість, сум чи щастя, гнів чи любов. Переживання, почуття, стосунки, завжди відігравали ключове значення в житті людини. Це відображалось на духовно-емоційному стані людини, її відношенні до оточуючих тощо.

Українські народні ліричні пісні, як поняття, з’явились, коли фольклор почав поступово втрачати своє первісне значення і згодом набув значення художньої творчості. Ключове значення цих пісень, звичайно, полягає в ліризмі. Основним не є зображення фабули або сюжетності змісту, основне і найголовніше - це описання та змалювання внутрішнього, багатого світу людину, яка сприймає все через призму своєї тонкої, творчої душі. Для української народної ліричної пісні характерним є емоційна напруженість, зумовлена певним життєвим епізодом, який залишив слід на думках, нездійсненних мріях та бажаннях.


Українські народні ліричні пісні - як вид мистецтва з’явився в 16-17 ст. З плином часу, українська народна лірична пісня змінювалась та розвивалась. Народні писемні записи, які дійшли до наших часів, свідчать про високу майстерність та надзвичайну творчість народу.

 

Українські народні ліричні пісні поділяються на 2 великі групи : родинно-побутові та суспільно-побутові українські пісні. Родинно-побутові пісні змальовують особисте життя, відносини, конфлікти, драми, а суспільно-побутові пісні описують соціальні проблеми певної верстви населення. Всі соціальні, економічні та політичні зміни в суспільстві знаходять відображення в суспільно-побутових піснях.

Ще про ліричні пісні ТуТ  послухати   ....

Остап Вересай

Михайло Вербицький (фільм розповідає про автора музики національного гімну «Ще не вмерла Україна» Автори сценарію: Ю.Євтушик Режисер -- А.Мигаль Оператор: О.Цибрівський А.Сладков Хронометраж - 00:28: 52) 


Гулак-Артемовський біографія

Для допитливих . Фільм-опера Запорожець за Дунаєм Режиссер: Василий Лапокныш Художник: Михаил Юферов Страна: СССР Производство: Киевская студия художественных фильмов Год: 1953 Премьера: 19 июля 1953 (Киев), 21 июля 1953 (Москва) Актеры: Мария Литвиненко-Вольгемут, Иван Паторжинский, Елизавета Чавдар, Николай Шелюжко, Михаил Гришко, Виталий Матвеев Жанр: музыкальный фильм Экранизация оперы С. Гулака-Артемовского "Запорожец за Дунаем". В 1775 году, после ликвидации запорожской сечи, часть запорожцев в поисках "вольных земель", под влиянием казачьей старшины переселилась за Дунай и попала под власть султанской Турции. Запорожццы вскоре поняли, что обещание старшины поселить их на "вольных землях" оказались обманом, и стали требовать возвращения на родину. Понимая, что запорожцы готовы силой оружия пробиться на родину и что Россия поддерживает требования казаков, турецкий султан вынужден был разрешить им возвратиться на Украину.  


Микола Лисенко

Дворянин Микола Лисенко (з циклу "Київська старовина. Світ мистецтва") Повна версія тут: http://1tv.com.ua/uk/video/program/documentary/2011/10/14/3636


  

Категорія: лекції | Додав: viza-ok
Переглядів: 2600 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук

.
Форма входу

Друзі сайту

Пошук


Copyright MyCorp © 2024

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz